SiirSohbeti.Com-Siir Sohbet Odaları Şiir sitelerimizde en güzel anlamlı aşk şiirleri sevgi şiirleri şiir sevenler için sunulmakta

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Şiirlerden Bir Demet


Şiirlerden Bir Demet

Şiirlerden Bir Deme

Gülmek

Şiirlerden Bir Demet Gülmek; “saf” denme riskini göze almaktır.
Ağlamak ise; “duygusal” görünme riskini.
Birine yakınlaşmak; “kendini kaptırma” riskini,
Duygularını açmak; “kendini ortaya koyma” riskini,
Hayalleri ve düşünceleri sergilemek ise;
“onları başkasına kaptırma” riskini göze almaktır.
Sevmek; “karşılık görememe” riskini.
Yaşamak ise; “ölme” riskini göze almaktır.
Umutlanmak; “hayal kırıklığına uğrama” riskini
Çabalamak ise; “başarısız olma” riskini göze almaktır.
Ama riskler yaşanmalıdır; çünkü hayatımızın en büyük riski hiç risk almamaktır. Hiç risk almayan kişi, belki acı ve üzüntülerden korunabilir; ama büyüyemez, sevemez, değişemez, hissedemez, öğrenemez. Garanti arayışlarıyla zincirlenmiş bir köle olarak yaşarken, bedelini; özgürlüğünü kaybederek öder. Sadece; riski göze alabilen kişi hürdür.

Hayat Hikayeleri

İnsan yitirdiğine türkü yakar derler…
biri sevdiğini alamaz, ötekinin sevdiği genç yaşta ölür, beriki deli divane olur, kimi hasrette verem olur, kimi savaşa gider dönmez ve bu hayat hikayeleri üzerin türkü yakılır..!
Bu türkü de onlardan biri.
Başlık parası için yollara düşüp gurbete varmış nice sevdalıdan Celal’in türküsüdür bu. Celal, Arguvan’ın bir köyünde yaşarken bir kız sevmiş. Töre gereği babasının istediği başlık parasını verirse, sevdiğine nişan takacakmış.
Düğün yapmak aklında, bırakıp sevdalısını şehre varmış. Binbir güçlük içinde çalışmaya başlamış inşaatlarda. Köye de haber salmış bu ararda “varacağım yanınıza, başlayın düğün hazırlıklarına” diye.
Alın teri damla damla dönüşse de paraya, Celal’in bedeni dayanamamış bu yorgunluğa, hasret acısı,ndan tutulmuş ince hastalığa. Celal’den önce ölüm haberi varmış sevdiği kıza

Şiirlerden Bir Demet


Bir cevap bırakın.